Obchodné podmienky eshopov kontroluje SOI

Hľadáte obchodné podmienky pre eshop? Prebrali ste ich z iného shopu? Máte 100% istotu, že sú vaše obchodné podmienky v súlade so zákonom?

Priznajme si, obchodné podmienky a reklamačný poriadok si drvivá väčšina majiteľov eshopu „ požičia“ zo stránky konkurencie. Ak ste si ich napísali sami – klobúk dole.

Obchodné podmienky sú uverejnené na stránke obchodu, ktorý je na trhu už niekoľko rokov. Tak si ich „ požičiate“ s vedomím, že sú OK. Opravíte niektoré údaje ako je názov domény, meno, adresa, telefónne číslom a VAŠE obchodné podmienky sú na svete.  Občas sa zabudne opraviť aj telefónne číslo, a potom sa konkurencia alebo ak ste „obeťou“ vy, čudujete : )

Ale, veď to je jedno, aj tak sú tie podmienky takmer úplne rovnaké a kto by ich už čítal.

Ale aj obchodné podmienky sa čítajú, dokonca patria k obľúbenej „literatúre“ inšpektorov SOI. Tí si ich nielen prečítajú, ale dajú si aj tú námahu, že hľadajú chyby. Nie, nebudú ich opravovať : )

Stačí chybné slovíčko, zlá formulácia alebo odvolanie sa na zákony, ktoré už nie sú v platnosti a …….. mastná pokuta nenechá na seba dlho čakať.

ZLÁ FORMULÁCIA, NESPRÁVNE POUŽITÉ SLOVÍČKO.

Že zveličujem a vy ich „ukecáte“. Ak sa to niekomu podarilo, uvítame návod : )

Ste si 100% istý, že máte obchodné podmienky v poriadku?

Nemáte tam ani 1 rovnakú alebo podobnú formuláciu?

  • …skladné vo výške 16,-Eur
  • Predávajúci si vyhradzuje právo nahradiť vadný tovar za iný tovar..
  • …právo na vrátenie tovaru bez udania dôvodu do 7 dní
  • …nesmie byť poškodený, používaný a musí obsahovať všetky visačky a etikety. Takto vrátený tovar je možné vymeniť za iný tovar z našej ponuky.
  • Do vrátenej sumy sa nezapočítava cena poštovného a balného!
  • …zníženú v súlade s ust. § 457 Občianskeho zákonníka o hodnotu jeho opotrebenia vo výške 1% z celkovej ceny tovaru za každý deň používania tovaru
  • právom uplatnené záručné opravy sú bezplatné
  • …predávajúci je oprávnený jednostranne predĺžiť lehotu na dodanie tovaru
  • „Váha, rozmery a ostatné údaje o tovare obsiahnuté v katalógoch, prospektoch a iných písomnostiach predávajúceho umiestnenými na internetovej stránke elektronického obchodu predávajúceho sú nezáväznými údajmi.“,

Stačí chybné slovíčko, zlá formulácia, vynechanie časti vety alebo odvolávanie sa na neplatné zákony a pokuta je na svete.

 

ebook-7-hlupych-chyb-pri-reklamaciach-clanky-opt

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *